Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení. K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

Společnost OFA vznikla před 20 lety jako první specializovaný velkoobchod optických kabelů, optických vláken, rozvaděčů a všech dalších prvků nutných pro výstavbu optických komunikačních sítí. V současnosti jsou prvky dodané naší společností zabudované takřka ve všech optických sítích postavených na našem území.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém).  Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů. Dále společnost OFA zastupuje v ČR a na Slovensku finskou společnost VESALA, výrobce sond a kalibrů s vysílačem, lokátorů kalibrů nebo markerů a podobně. Kromě uvedených velkých společností zastupujeme i řadu menších firem a v posledních letech zavádíme na tuzemský i zahraniční trh řadu vlastních produktů.

Novinky - Nové produkty

28. 08. 2020

Nanosonda Vesala pro mikrotrubičky

Nanosonda Vesala MPL4-33 byla vyvinuta speciálně pro lokalizaci závad na mikrotrubičkách a představuje jednu z nejmenších konstrukcí sondy s vysílačem. Je využitelná pro mikrotrubičky o vnitřním průměru  Ø 6 mm. Sonda je vybavena vysílačem 33kHz, k jejímu vyhledání lze využít běžné hledačky určené pro telekomunikace, které pracují na této frekvenci (což většina hledaček splňuje).

Případně lze použít lokátor Vesala CL43.

Miniaturní sonda s vysílačem Vesala MPL4-33 pro lokalizaci závad na mikrotrubičkách.

Nanosonda Vesala MPL4-33 je vybavena "Shock Absorberem", kretý pohlcuje případný náraz sondy na překážku a zmenšuje riziko destrukce sondy (viz obrázek výše)

Nanosonda s vysílačem Vesala MPL4-33 pro lakalizaci závad na mikrotrubičkách.

Nanosonda Vesala MPL4-33 je určena pro lokalizaci kalibračních závad na mikrotubičkách. Sonda se zafoukne do mikrotrubičky, v místě zúžení nebo jiné závady dojde k jejímu zastavení. Následně můžeme místo zastavení sondy (a tedy místo poruchy) na povrchu lokalizovat.

Sonda Vesala MPL4-33 pro mikrotrubičky s vnitřním průměrem o 6 mm výše..

MIniaturní konstrukce sondy ji předurčuje k použití pro nejmenší světlosti mikrotrubiček, s vnitřním průměrem od Ø 6 mm. Sonda se dodává včetně baterií v plastovém pouzdře.

Miniaturní sonda s vysílačem Vesala MPL4-33 v plastovém pouzdře.

Bližší informace naleznete v katalogovém listu sond Vesala.

© 2020 OFA s.r.o., fotografie poskytnula firma H. Vesala Oy, FInland