Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení. K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

Společnost OFA vznikla před 20 lety jako první specializovaný velkoobchod optických kabelů, optických vláken, rozvaděčů a všech dalších prvků nutných pro výstavbu optických komunikačních sítí. V současnosti jsou prvky dodané naší společností zabudované takřka ve všech optických sítích postavených na našem území.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém).  Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů. Dále společnost OFA zastupuje v ČR a na Slovensku finskou společnost VESALA, výrobce sond a kalibrů s vysílačem, lokátorů kalibrů nebo markerů a podobně. Kromě uvedených velkých společností zastupujeme i řadu menších firem a v posledních letech zavádíme na tuzemský i zahraniční trh řadu vlastních produktů.

Novinky - konference, výstavy

18. 05. 2023

Pár obrázků z MÚ Tábor 2023 a prezentace OFA.

 

Několika obrázky se vracíme ke konferenci Měření a údržba sdělovacích kabelů LIII. - Tábor 2023.

Měření a údržba sdělovacích kabelů LIII. – Tábor 2023 stánek OFA s.r.o.

Měření a údržba sdělovacích kabelů LIII. – Tábor 2023 zafukovacka FREMCO EasiFlow SMART.

Měření a údržba sdělovacích kabelů LIII. – Tábor 2023 OFA s.r.o. demonstrační panel Invisilight.

Měření a údržba sdělovacích kabelů LIII. – Tábor 2023 stánek OFA s.r.o. – Radek, Libor

Prezentaci OFA s.r.o. s názven "Šetrné (neviditelné) instalace optiky v bytových domech" naleznete na YouTube pod tímto odkazem.

Měření a údržba sdělovacích kabelů LIII. – Tábor 2023 OFA s.r.o. prezentace Invisilight.

©2023 OFA s.r.o.