Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení. K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

Společnost OFA vznikla před 20 lety jako první specializovaný velkoobchod optických kabelů, optických vláken, rozvaděčů a všech dalších prvků nutných pro výstavbu optických komunikačních sítí. V současnosti jsou prvky dodané naší společností zabudované takřka ve všech optických sítích postavených na našem území.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém).  Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů. Dále společnost OFA zastupuje v ČR a na Slovensku finskou společnost VESALA, výrobce sond a kalibrů s vysílačem, lokátorů kalibrů nebo markerů a podobně. Kromě uvedených velkých společností zastupujeme i řadu menších firem a v posledních letech zavádíme na tuzemský i zahraniční trh řadu vlastních produktů.

Novinky - konference, výstavy

14. 03. 2023

Sítě FTTx v roce 2023 a Mistrovství světa v mikrotrubičkování

Několika fotografiemi se vracíme k uskutečněnému semináři Sítě FTTx v roce 2023 a Mistrovství světa v mikrotrubičkování, Brno 2023.

Sítě FTTH v roce 2023 - tým OFA s.r.o.

Tým OFA s.r.o. na semináří Sítě FTTx v roce 2023.

Sítě FTTx v roce 2023 - prezentace Petra Kolátora jr. z týmu OFA s.r.o.

Sítě FTTx v roce 2023 - prezentace Petra Kolátora jr. z týmu OFA s.r.o. - zafukovačka FREMCO

Prezentaci OFA s.r.o. na semináři zajistil Petr Kolátor mladší, obsahem prezentace byly spojky PLP COYOTE® STP-XL, nová plně automatická zafukovačka FREMCO EasyFlow SMART, poslední kapitola Příručky pro projektování a návrh NGA sítí a další novinky.

 Mistrovství světa v mikrotrubičkování 2023, tým OFA připravuje zafukovačku FREMCO.

Mistrovství světa v mikrotrubičkování 2023, tým OFA, zafukování kabelů pomocí zafukovacího stroje FREMCO EasyFlow SMART..

 Mistrovství světa v mikrotrubičkování 2023, průběžné výsledky zafukování kabelů.

Tým OFA s.r.o. se podílel na přípravě a organizaci letošního Mistrovství světa v mikrotrubičkování. Pro letošní rok jsme připravili pro každý soutěžní tým několik disciplín, od ručního zastrkání kabelu do trubičky pomocí stlačeného vzduchu a zafukovacího bloku MINI, až po plně automatickou instalaci pomocí zafukovačku FREMCO EasyFlow SMART. Průběžné výsledky zafukování jsou patrné z fotografie výsledkové listiny. Letos zvítězil tým SMČ JČ.

 Organizaci vlastní soutěže Mistrovství světa v mikrotrubičkování zajišťoval tým OFA s.r.o.

©2023 OFA s.r.o.