Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní i aktivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení.  K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

V oblasti aktivních prvků OFA s.r.o. nabízí řešení pro sítě PON (GPON, GEPON) i řešení pro sítě typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a podobně), a to od centrálního bodu sítě (například OLT) až po zákaznické zařízení (CPE, ONU a podobně). Samozřejmostí je příslušný dohledový systém.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém). Společnost OFA s.r.o. je dále distributorem telekomunikačního materiálu společnosti 3M.  V oblasti aktivních prvků spolupracujeme se společností ZTE (výrobce aktivních prvků - switchů, routerů a přístupových systémů typu GPON). Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů.

Výstavba optických sítí FTTH 2020

Školení projektování v oblasti optických sítí FTTH.

 

Odborná školení pro plánovače a projektanty

optických přístupových sítí FTTH a FTTB.

 

V souvislosti s pandemií koronaviru jsme toto školení na začátku roku 2021 nevypsali

 

I v letošním roce vypisuje OFA s.r.o. cyklus školení pro projektanty a plánovače optických přístupových sítí FTTH. Po loňských zkušenostech a vzhledem k nárůstu objemu probíraných témat jsme se v letošním roce rozhodli rozšířený obsah školení rozdělit do dvou samostatných školení (A a B), abychom se každému z témat mohli věnovat do větší hloubky. Je možné se přihlásit na jedno, druhé školení podle výběru nebo případně na obě školení. V případě, že účastník zvolí obě školení bude mu poskytnuta sleva. Každý účastník školení dále získává 15% slevu na nákup jedné kompletní Příručky pro plánování a návrh NGA sítí, nebo vybraných částí (viz dále).
Školení je primárně určeno pro plánovače a projektanty optických přístupových sítí, nicméně poslouží jako cenný zdroj informací i pro pracovníky realizačních firem, servisní a údržbové složky operátorů, zaměstnance státní a komunální správy a podobně.


Program školení Výstavba sítí FTTH 2020 A:

  • Nová kapitola příručky NGA – Plastová infrastruktura telekomunikačních sítí – (chráničky, mikrotrubičky, příslušenství, topologie, příslušenství),
  • označování a vytyčování sítí,
  • optická vlákna v komunikačních sítích,
  • topologie optických přístupových sítí.

Projektování optické sítě typu FTTH a FTTB..

Program školení Výstavba sítí FTTH 2020 B

  • Optické kabely ve vnějších optických sítích,
  • pasivní optické splittery,
  • optické spojky a optické rozváděče,
  • technologie budování vnitřních optických rozvodů v bytových domech.

 Školení optika projektanti optických sítí.

  Ceny školení
 Výstavba sítí FTTH 2020 A  3 300 Kč + DPH
 Výstavba sítí FTTH 2020 B  3 300 Kč + DPH
 Výstavba sítí FTTH 2020 A+B*  5 900 Kč + DPH
  V ceně je zahrnuto občerstvení v průběhu školení a oběd, účastník školení získá
certifikát o jeho absolvování.
  Účastník školení získává 15% slevu na nákup jedné Příručky NGA, nebo vybrané části.**

 *) Cena při objednání obou školení, A a B pro jednoho účastníka
**) Účastník školení (účastník školení A, školení B nebo obou školení A+B) získává 15% slevu na nákup jedné kompletní Příručky pro projektování a návrh NGA sítí, nebo vybrané samostatné části této příručky, případně výběru několika částí, vždy však maximálně 1 ks od každé části. Slevu lze uplatnit do 1 měsíce od absolvování školení. Slevu může uplatnit pouze subjekt, který je veden na faktuře za školení jako plátce.

Školení optika - projektování sítí.

   Vypsané termíny školení
1  Výstavba sítí FTTH 2020 A  středa 26. února 2020
 Výstavba sítí FTTH 2020 B  čtvrtek 27. února 2020
 Výstavba sítí FTTH 2020 A  středa 11. března 2020
 Výstavba sítí FTTH 2020 B  čtvrtek 12. března 2020

Organizátor školení si vyhrazuje právo změnit nebo zrušit vypsaný termín, pokud pokud se na uvedený termín přihlásí méně jak 3 účastníci.


Školení probíhají ve školících prostorech OFA s.r.o., Sezemická 2872/10,193 00 Praha 9 - Horní Počernice,
začátek školení je vždy v 9 hodin, konec školení je cca v 15 hodin.

V případě Vašeho zájmu o uvedené školení nás kontaktujte prostřednictvím e-mailu nga@ofacom.cz.

Leták odborné školení Výstavba optických sítí FTTH, OFA s.r.o.  2020.
 
Leták odborné školení výstavba optických sítí FTTH, OFA 2020.Leták odborné školení projektování optických sítí FTTH, OFA 2020.