Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní i aktivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení.  K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

V oblasti aktivních prvků OFA s.r.o. nabízí řešení pro sítě PON (GPON, GEPON) i řešení pro sítě typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a podobně), a to od centrálního bodu sítě (například OLT) až po zákaznické zařízení (CPE, ONU a podobně). Samozřejmostí je příslušný dohledový systém.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém). Společnost OFA s.r.o. je dále distributorem telekomunikačního materiálu společnosti 3M.  V oblasti aktivních prvků spolupracujeme se společností ZTE (výrobce aktivních prvků - switchů, routerů a přístupových systémů typu GPON). Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů.

Výstavba optických sítí FTTH 2019

Odborné školení "Výstavba sítí FTTH" pro plánovače a projektanty.

OFA s.r.o. vypisuje na začátek roku cyklus jednodenních odborných školení Výstavba sítí FTTH v roce 2019, věnované výstavbě optických přístupových sítí.

Zaměření školení

Školení je primárně určeno pro plánovače a projektanty optických přístupových sítí, nicméně poslouží jako cenný zdroj informací i pro pracovníky realizačních firem, servisní a údržbové složky operátorů, zaměstnance státní a komunální správy a podobně. Na školení potom získáte základní přehled o problematice návrhu a výstavby optických přístupových sítích a ucelené informace o jejich pasivních komponentech.

Program školení Výstavba sítí FTTH

  • optická vlákna v komunikačních sítích
  • plastová infrastruktura (chráničky, mikrotrubičky, příslušenství)
  • optické kabely ve vnějších optických sítích
  • označování a vytyčování optických sítí
  • topologie optických přístupových sítí
  • pasivní optické splittery
  • optické spojky a optické rozváděče
  • technologie budování vnitřních optických rozvodů v bytových domech.

Organizátor školení

Organizátorem školení je OFA s.r.o.,

Místo konání školení

Školení proběhne ve školících prostorech OFA s.r.o., Sezemická 2872/10,193 00 Praha 9 - Horní Počernice. Detaily o místě školení naleznete pod tímto odkazem.

Vypsané termíny

Další detaily a vypsané termíny naleznete v přiloženém letáku.