Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní i aktivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení.  K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

V oblasti aktivních prvků OFA s.r.o. nabízí řešení pro sítě PON (GPON, GEPON) i řešení pro sítě typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a podobně), a to od centrálního bodu sítě (například OLT) až po zákaznické zařízení (CPE, ONU a podobně). Samozřejmostí je příslušný dohledový systém.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém). Společnost OFA s.r.o. je dále distributorem telekomunikačního materiálu společnosti 3M.  V oblasti aktivních prvků spolupracujeme se společností ZTE (výrobce aktivních prvků - switchů, routerů a přístupových systémů typu GPON). Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů.

Novinky - Nové trendy

26. 06. 2018

Změna rozložení výplňových členů v kabelech OFS

Výrobce optických kabelů společnost OFS zavádí následující změnu v rozložení výplňových členů v optických kabelech multitrubičkové konstrukce. Výplňové členy (pokud jsou v kabelových konstrukcích přítomné) butou rozmísťovány střídavě mezi trubičky s vlákny, jak je naznačeno na následujících obrázcích. Tato změna přispívá ke zvýšení odolnosti kabelu v tlaku.

Změny budou u jednotlivých kabelových konstrukcí zaváděny postupně.

Příklady rozložení výplní pro šestielementovou konstrukci optického kabelu

Pro šestielementovou konstrukci jsou dispozice naznačeny na obrázcích níže (pro kabely s jednou, pěti či šesti trubičkami se konstrukce logicky nemění).

Výplňové členy optického kabelu se 6 elementy a dvěma trubičkami..

Rozložení výplňových členů optického kabelu se 6 elementy a dvěmi trubičkami.

Výplňové členy optického kabelu se 6 elementy a třema trubičkami..

Rozložení výplňových členů optického kabelu se 6 elementy a třemi trubičkami.

Výplňové členy optického kabelu se 6 elementy a 4 trubičkami..

Rozložení výplňových členů optického kabelu se 6 elementy a čtyřmi trubičkami.