Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní i aktivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení.  K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

V oblasti aktivních prvků OFA s.r.o. nabízí řešení pro sítě PON (GPON, GEPON) i řešení pro sítě typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a podobně), a to od centrálního bodu sítě (například OLT) až po zákaznické zařízení (CPE, ONU a podobně). Samozřejmostí je příslušný dohledový systém.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém). Společnost OFA s.r.o. je dále distributorem telekomunikačního materiálu společnosti 3M.  V oblasti aktivních prvků spolupracujeme se společností ZTE (výrobce aktivních prvků - switchů, routerů a přístupových systémů typu GPON). Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů.

Novinky - Nové trendy

12. 07. 2015

ZTE ve spolupráci s OFS překonali rekord v 400G ultra-long-haul přenosu.

ZTE ve spolupráci s OFS překonali rekord v 400G ultra-long-haul přenosu. Za použití speciálních vláken OFS TeraWave™ vyvinutých pro dálkové přenosy bylo dosaženo nejvyšší ETDM (Electrical Time Division Multiplexing) symbolové rychlosti na doposud největší vzdálenost 10 130km. Trasa byla postavena z nejdelších možných úseků pro 400G WDM přenos v délkách po 100km. Test byl uskutečněn se symbolovou rychlostí ETDM 128,8GBaud za použití signálů 515.2-Gb/s PDM-QPSK v rastru 200MHz. Zároveň se jednalo o první přenos 515.2-Gb/s PDM s 200MHz na vzdálenost přes 10 000km. Tento test stanovil nový rekord v dosažené rychlosti i vzdálenosti, když překonal rekord z minulého roku v rychlosti 110GBaud na vzdálenost 300km.

Odkaz na tiskovou zprávu (anglicky).