Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní i aktivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení.  K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

V oblasti aktivních prvků OFA s.r.o. nabízí řešení pro sítě PON (GPON, GEPON) i řešení pro sítě typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a podobně), a to od centrálního bodu sítě (například OLT) až po zákaznické zařízení (CPE, ONU a podobně). Samozřejmostí je příslušný dohledový systém.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém). Společnost OFA s.r.o. je dále distributorem telekomunikačního materiálu společnosti 3M.  V oblasti aktivních prvků spolupracujeme se společností ZTE (výrobce aktivních prvků - switchů, routerů a přístupových systémů typu GPON). Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů.

Novinky - Nové produkty

23. 11. 2016

Zafukovačka Fremco PowerFlow

Fremco PowerFlow, výkonný zafukovací stroj pro instalace optických kabelů do chrániček. Zafukovačka PowerFlow disponuje hydraulickým pohonem pásů a umožňuje instalovat optické kabely o rozsahu průměrů 5,5 až 25 mm. Podrobnosti naleznete v katalogových listech.

Zafukovačka kabelů Fremco PowerFlow

 

Efektivní zafukování optických kabelů

Zafukovací stroj Fremco PowerFlow byl navržen pro instalace optických kabelů do chrániček.  Konstruktéři stroje si stanovili za cíl navrhnout zafukovačku optimalizovanou pro snadné zafukování, jednoduchou obsluhu a provoz. PowerFlow umožňuje instalaci kabelů rychlostí až 80 m/min a důraz byl rovněž kladen na dosahovýní velkých vzráleností při zafukování.

Instalace kabelů vzduchem, vodou

S PowerFlow je možné jako médium pro instalaci používat vzduch nebo případně vodu. Pokud je jako médium pro instalaci kabelu použita voda, je možné dosahovat výrazně lepších výsledků, což je výhodou při instalaci těžkých kabelů na velké vzdálenosti.

Flexibilita instalací

PowerFlow je flexibilní konstrukcí zafukovacího stroje. Lze jej velmi snadno překonfigurovat pro kombinace různých variant kabelů a chrániček. Hydraulický pohon zafukovačky umožňuje jemné řízení rychlosti instalace a v případě potřeby i rychlé zastavení zafukovacího stroje, nebo okamžitou změnu směru pohybu kabelu.

Zafukovací blok FLEX

Specifikace

Rozsah průměrů kabelů1: 5,5 - 25 mm
Rozsah průměrů HDPEchrániček: 14 - 70 mm
Délka instalace2: až do 10 km
Rychlost instalace: až 80 m/min.
Doporučený tlak a průtok vzduchu3: 8-12 bar
(8.000-12.000 l/min.)
Váha: 38 kg
Délka: 650 mm
Šířka: 230 mm
Výška: 350 mm

1) Nutné 2 sady řetězů, 5,5–8 mm a 8–25 mm
2) Záleží na typu chráničky, kabelu a stavu trasy.
3) Chlazený vzduch zbavený vlhkosti.