Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní i aktivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení.  K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

V oblasti aktivních prvků OFA s.r.o. nabízí řešení pro sítě PON (GPON, GEPON) i řešení pro sítě typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a podobně), a to od centrálního bodu sítě (například OLT) až po zákaznické zařízení (CPE, ONU a podobně). Samozřejmostí je příslušný dohledový systém.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém). Společnost OFA s.r.o. je dále distributorem telekomunikačního materiálu společnosti 3M.  V oblasti aktivních prvků spolupracujeme se společností ZTE (výrobce aktivních prvků - switchů, routerů a přístupových systémů typu GPON). Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů.

Novinky - Nové produkty

23. 06. 2016

Plastové kabelové komory pro optické sítě IV.

Ve čtvrtém pokračování se budeme věnovat podzemním plastovým kabelovým komorám navrženým pro ukládání optických spojek a kabelových rezerv.

Podzemní kabelová komora PK-V1

Podzemní  plastová komora velikosti 1 (PK-V1) byla navržena jako prvek pro podzemní uložení optických spojek a kabelových rezerv u spojky. Komora PK-V1 chrání kabelové rezervy vystupující z chráničky před tlakem zeminy (nadloží), před kontaktem s tvrdými nebo ostrými předměty a zabraňuje nadměrnému znečištění optické spojky. Plastové víko komory obsahuje výstupek sloužící jako nosník markeru.

Podzemní plastová komora velikosti 1 umožňuje uložení kabelové rezervy s poloměrem ohybu 360 mm, který vyhoví většině dnes používaných kabelů. Do komory lze uložit rezervy mikrotrubiček, nebo mikrokabelů či vláknových svazků v mikrotrubičkách.

Ke komoře je možné pro zvýšení únosnosti víka dodat výztužnou trubku.

Podzemní plastová komora PK-V1

Podzemní plastová komora velikosti 1 sestává z těla komory s těsněním a plastového víka. Kabely jsou zavedeny do komory otvorem vyvrtaným akuvrtačkou a osazeným pryžovým těsněním.

Podzemní plastová komora PK-V1

Podzemní komoru PK-V1 lze dodat s výztužnou středovou trubkou pro zvýšení nosnosti víka. Trubka je vyjímatelná, takže nebrání montáži.

Podzemní plastová komora PK-V1

Plastové víko je oproti tělu zatěsněno pryžovým těsnícím profilem kruhového průřezu.

Podzemní plastová komora PK-V1

Do podzemní komory velokosti 1 je možné uložit běžné optické spojky s příslušnou kabelovou rezervou. Pro zvětšení prostoru v komoře a zvýšení ochrany spojky lze užít jako alternativu komoru s bočními tubusy pro uložení hrncových spojek, nebo lze na objednání dodat i zvětšenou variantu PK-V2.

Podzemní plastová komora PK-V1

Zavedení kabelů nebo optických chrániček do komory je možné ze všech čtyř stran a to do levé i pravé části.

Podzemní plastová komora PK-V1

Víko komory má z vnitřní strany nálitek pro upevnění markeru.

Technická data komory PK-V1 a další podrobnosti naleznete v katalogovém listu.

Další obrázky najdete v galerii.

Příště: Prostupy do plastových komor a jejich těsnění.