Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní i aktivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení.  K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

V oblasti aktivních prvků OFA s.r.o. nabízí řešení pro sítě PON (GPON, GEPON) i řešení pro sítě typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a podobně), a to od centrálního bodu sítě (například OLT) až po zákaznické zařízení (CPE, ONU a podobně). Samozřejmostí je příslušný dohledový systém.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém). Společnost OFA s.r.o. je dále distributorem telekomunikačního materiálu společnosti 3M.  V oblasti aktivních prvků spolupracujeme se společností ZTE (výrobce aktivních prvků - switchů, routerů a přístupových systémů typu GPON). Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů.

Novinky - konference, výstavy

24. 02. 2014

Proběhl FTTH Council ve Stockholmu

FTTH Council 2014

         19. a 20. února 2014 proběhl letošní FTTH Council Europe. Volba místa letos padla na švédský Stockholm, který poskytl pro pořádání veletrhu veletržní areál Stockholmsmässan ve čtvrti Älvsjö v jižní části města.
        FTTH Council Europe letos nabídl návštěvníkům celkem patnáct prezentací členěných do třech sekcí a paralelně k tomu ještě dalších patnáct převážně technologicky zaměřených prezentací vystavovatelů. Výstava, již tradičně spojená s konferencí nabídla nabídla prezentace bezmála stovky vystavovatelů, mezi kterými nechyběli hlavní partneři OFA s.r.o., společnosti OFS, Gabocom, PLP a ZTE. Před otevřením konference pro veřejnost probíhaly členské workshopy.
         OFA s.r.o. vyslala na konferenci ve Stockholmu dva své zástupce, bližší informace z konference Vám  přineseme následně.

 

FTTH Council 2014