Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní i aktivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení.  K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

V oblasti aktivních prvků OFA s.r.o. nabízí řešení pro sítě PON (GPON, GEPON) i řešení pro sítě typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a podobně), a to od centrálního bodu sítě (například OLT) až po zákaznické zařízení (CPE, ONU a podobně). Samozřejmostí je příslušný dohledový systém.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém). Společnost OFA s.r.o. je dále distributorem telekomunikačního materiálu společnosti 3M.  V oblasti aktivních prvků spolupracujeme se společností ZTE (výrobce aktivních prvků - switchů, routerů a přístupových systémů typu GPON).

Vlákna

AllWave® Zero Water Peak (ZWP) Fiber

Optické jednovidové vlákno OFS  AllWave® Zero Water Peak (ZWP) je optické vlákno navržené pro optické přenosové systémy využívající celou šíři spektra vlnových délek od 1260 nm do 1625 nm.

Katalogový list ke stažení

AllWave® + Zero Water Peak Fiber

Optické vlákno OFS  AllWave® + Zero Water Peak (ZWP) představuje vlákno se zvýšenou odolností proti makroohybům dle specifikace G.657.A1, plně kompatibilní s vlákny G.652.D. Vlákno OFS AllWave® + Zero Water Peak (ZWP) spojuje mimořádné vlastnosti OFS All Wave vláken v kombinaci s menším minimálním poloměrem ohybu a představuje vhodné řešení pro aplikace v přenosových, metropolitních i přístupových sítíh (FTTx, XPON a podobně).

Katalogový list ke stažení

AllWave® FLEX Zero Water Peak Fiber

Optické vlákno OFS  AllWave® FLEX Zero Water Peak (ZWP) je prvním vláknem ZWP se zvýšenou odolností proti makroohybům, výrazně překračující požadavky specifikace G.657.A1. Vlákno je plně zpětně kompatibilní s vlákny G.652.D a vzhledem ke svým výjimečným vlastnostem je předurčeno pro širokou škálu aplikací v přístupových sítích (FTTx, XPON a podobně).

Katalogový list ke stažení

AllWave® ONE Zero Water Peak fiber

Optické vlákno OFS  AllWave® ONE Zero Water Peak (ZWP) je vláknem se zlepšenými přenosovými vlastnostmi a zvýšenou odolností proti makroohybům, výrazně překračující požadavky specifikace G.657.A1. Vlákno je plně zpětně kompatibilní s vlákny G.652.D a vzhledem ke svým výjimečným vlastnostem je předurčeno pro širokou škálu aplikací v přenosových, metropolitních a přístupových sítích.

Katalogový list ke stažení

AllWave® FLEX 200 µm Zero Water Peak fiber

Optické vlákno AllWave® FLEX 200 µm Zero Water Peak s redukovaným průměrem kolorovaného vlákna 200 µm a zvýšenou odolností proti makroohybům.

Katalogový list ke stažení

Mnohovidová vlákna OFS

Katalog mnohovidových (multimodových) gradientních vláken OFS používaných v kabelových konstrukcích. Katalog obsahuje vlákna 50/125 µm a 62,5/125 µm.

Katalogový list ke stažení

Hard Clad Silica Fiber

Hard Clad Silica (HCS®) Fibers – mnohovidová optická vlákna HCS® s velkým průměrem jádra a pláštěm z tvrdého polymeru Hard Clad určená pro průmyslové aplikace, lékařství, auromobilový a letecký průmysl, senzorické aplikace, spektroskopii a širokou řadu dalších aplikací.

Katalogový list ke stažení